Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

~TitusVII | użytkownik

imię i nazwiskoMaria Konstytucja adresw okolicach ofiary zarejestrowany07.12.2011 @21:50:11 ostatnio na stronie26.12.2014 @21:10:09

Staram się żyć wedle swoich zasad i przekonań.
Wydaje mi się, że jestem indywidualistą. Wiem, że to mocne słowo ale zapewniam Cię, że nie podążam za większością. Moja głowa - napełniona niestety co raz mniej znaczącymi w dzisiejszym świecie wartościami/ideałami buja się w chmurach. Ciało mam brudne od kłamstw, tandety i sztuczności, którymi jestem obrzucany każdego dnia. Bardzo cenię sobie muzykę.
Lubię czasami ''uciec'' i poświęcić trochę czasu dla siebie. Zatrzymać się, porozmyślać .

Szyderczo wypinam pośladki wszystkiemu i wszystkim, którym się wydaje, że ''utrzymają mnie na smyczy'' , ''zamknął oczy'' oraz ''obetną uszy''

kontakt i statystyki
emaile-mail ukryty Gadu-Gadu4458393
digarty11 komentarze130 posty na forum0

komputer / sprzęt
jajec zgniłych koszyk

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
komentarze
~Margarithes    15.12.2011 @01:09:29
Przeczytałam Twoje teksty, razi mnie w nich inwersja, powinieneś nad tym pracować - przez to utwory są patetyczne, współcześnie niestety brzmią górnolotnie. Myślę, że dobór rekwizytów już się zdezaktualizował. Jeżeli nic nie chcesz zmienić w pisaniu, szanuję Twój wybór i raczej nasze poetyckie oczekiwania są zbyt oddalone od siebie.
~szyba    14.12.2011 @17:47:59
Nie odbieram tego jako atak, krytyka jest potrzebna i przyjmuję Twoje słowa z pokorą. Postaram się coś z tym zrobić, ale nie teraz, jak będę miała jakieś lepsze dni. Pozdrawiam i dziękuję za ocenę.
_______
'Szczęście polega na tym, aby z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów.'
PP
~mentalscream    14.12.2011 @15:27:32
O, ja teraz sobie włączę, ale coś czuję, że i tak za jakąś chwilę wyjdę gdzieś. W sumie z tego co widzę, to dobrze się zaczyna, w końcu dokument, ja lubię ostre, PRAWDZIWE sceny.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~RiderOnTheStorm    14.12.2011 @14:42:47
Myślę, że będę pisać inaczej, ale na razie nie mam pomysłu jak mógłbym przebudować wiersz. Bardzo cenię szczerość i konstruktywną krytykę, więc dzięki.
~mentalscream    13.12.2011 @23:20:35
http://www.ekino.tv/film,Mein-Kampf-Anatomia-Hitlerowskiej-Zbrodni-2009-Lektor-PL,10011.html
No tak, wchodzisz tu i klikasz play i leci, tylko radzę poczekać aż przynajmniej 1/3 się załaduje. c; Cholera, ostatnio na nic czasu nie mam.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    13.12.2011 @23:13:19
Oi, wierzę, że nie będzie to czas stracony. Na week oglądnę. Póki co jeszcze jeden film mam na oku: http://www.ekino.tv/film,Mein-Kampf-Anatomia-Hitlerowskiej-Zbrodni-2009-Lektor-PL,10011.html
+ Ofiaruję Ci piosenkę w temacie, którą nie chciałam zaśmiecać poniższej wiadomości; http://www.youtube.com/watch?v=F11hyY-G1io&NR=1&feature=endscreen
NAWET ja się zgodzę, że lepiej peace niż war, choć war trwa i trwać będzie. Tylko teraz zmieniła się amunicja i sposób zabijania. c;
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    13.12.2011 @22:41:04
Kurwa, przepraszam za długą wiadomość, nie potrafię ograniczać się, pisząc z Tobą, naprawdę.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    13.12.2011 @22:40:35
Szczerze mówiąc, to we wszystkim jesteśmy zieloni, idąc Twoim tokiem myślenia. c; Musiałabym się w ogóle nie wypowiadać, a milczenie wraz z krwią w żyłach mi nie przepływa.
Hm, znaczy powiem Ci tak. Sex, drugs, rock&roll, to raczej nie, chociaż energię na koncertach taką czuję. W połowie uważam, że ,,Polska dla Polaków'', ale w takim razie ,,Anglia dla Anglików'', ,,Niemcy dla Niemców''.
Oi=skinhead punk, w moim przypadku, lub punk uliczny. Teraz potworzyło się pełno skinhedów, nazi skinheadów, nazi punków, nie da się rozróżnić. Skinhead lewicowy, nacjonalistyczny, nawet LEWICA PATRIOTYCZNA (dla przykładu zespół: Sztorm68).
Oi, a nie socjalizm narodowy/nacjonalizm, bo nie chcę być przesadną patriotką. Jak chyba wspominałam, dla mnie takie osoby są FANATYKAMI. Chcę po prostu spójnego, logicznego państwa,obywateli patriotów, nie fanatyków. Ale politycy robią chaos. Poznałam ostatnio jednego skinheada, i jak słyszę, co on mówi o 'murzynach,żółtkach, I INNYCH ZYDOWSKICH GÓWNACH', to mam ochotę go uderzyć, a kiedy powiedziałam o Anglikach, to on, że Anglicy w Polsce mu nie przeszkadzają, bo są biali. No ale dobrze, Anglik to taki sam obcokrajowiec jak 'czarny'. Grrr, Hitler był wielki, naprawdę, znaczy szanuję go ze względu na umiejętność MASOWEGO manipulowania mizernymi umysłami, a ludzi tępię za naiwność, niby takie proste się wydaje, strzelić Hitlerowi w łeb... Oczywiście nie uznaję Adolfa za DOBRO, wręcz przeciwnie! A ze samym skinheadowskim stylem mam niewiele wspólnego, i nie propaguję nietolerancji. Bo tu już masz rozgraniczenie na nazków itd., a nazkiem nie jestem. Ani antifa też nie, ale tą organizację uważam za zabawną. (http://www.youtube.com/watch?v=UY8Mdzdsi44)
Skinhead to patriota, stąd flaga, a punk jest mi bliski jako czysty sentyment, Wolność, punk mam w umyśle, pogląd też, często posłucham sobie takiej muzyki, lecz też słucham Oi!, które ma brzmienie podobne. wszystko jest powiązane ze sobą, więc jest logicznie, Oi! zazwyczaj kojarzone jest z flagą brytyjską, a ja to odwróciłam, bo jak skinhead patriota ma obnażać flagę brytyjską?!
Skojarzyłeś mi 'sieg heil!', przywitanie skinów z ,,Rosja88''.
A mnie bardziej ogarnąć to wszystko idzie, niżeli politykę, bo nie rozumiem jej idei..Znaczy sens może rozumiem, ale nikt nie widzi zamotania.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    12.12.2011 @18:27:27
Powiem Ci, że cholernie gardzę narkomanami, chociaż to ciekawi ludzie, poturbowani przez los. Mogłabym mieć styczność, bo lubię rozmawiać. Jeśli ktoś obiera sobie wartość tak niebezpieczną, jak alkohol, narkotyk, to dąży do 'perfekcji', tak jak ja chcę osiągnąć Wolność. Fakt, źle to określiłam. Miałam na myśli 'podrosłam', bo dorastamy całe życie, nie tylko fizycznie. Czegoś z nas ubywa, coś nowego się pojawia.
Chyba tak. To przez muzykę, ale wychodzi mi to na plus. Kiedyś wszystkim się martwiłam, czułam się jak sierota i ofiara losu, nad któym nie mogłabym zapanować. No i jest jeszcze jeden czynnik, chyba znaczny, pozwól, że go ominę.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    12.12.2011 @15:00:39
Kurde. Właśnie zawsze mam problem, co chcę jakiś PRAWDZIWY film oglądnąć, to albo są ucięte kawałki, albo coś 'ominięte', nawet piosenek kilka zablokowali w naszym kraju. Mam pecha.
Przy ,,Skazanym'' ryczałam dwa razy, w gimnazjum byłam. A jak teraz dorosłam, to zmienił się mój pogląd na ten film i spojrzenie na ćpunów, kompletnie mną nie porusza. Uwielbiam, gdy mogę spostrzec jak coś się zmienia w mojej głowie.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    11.12.2011 @19:36:46
O, być może mnie zainteresuje, coś wiem o manipulacji. W suumie, to jutro sobie na spokojnie oglądnę. Pewnie ,,Skazanego na bluesa'' też widziałeś, prawda?
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    11.12.2011 @14:06:32
U mnie chyba trwa ten etap, kiedy właśnie chcę to wszystko wykrzyczeć, żeby potem było 'lżej', chociaż powiem szczerze, że o polityce nie rozmawiam często, bo zwyczajnie nie obchodzi mnie ona, mam jakiś pogląd na wiele tematów, wszystko sprowadza się do polityki, a nie chcę mieć z nią nic wspólnego. Takie życie - popularnie mówiąc. c;
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    10.12.2011 @20:21:08
Zostałam poinformowana o wiadomości, od Klaudii. Tak więc już nie wchodzę głębiej w nią i nie analizuję. Lubię ludzi męczyć, ale rozumiem Twój charakter, kiedyś też byłam milczącą obserwatorką.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~TitusVII    10.12.2011 @14:19:41
Minęło zaledwie kilka dni a ja jestem zmęczony tym doszlifowywaniem ''wierszy'' aby się spodobały dla odbiorcy. Gonitwą argumentów, wymianami poglądów. Próbami pokazania drugiej osobie pewnych rzeczy. Wprawia mnie to w zmęczenie, odbiera radośc bytu samego w sobie. Zatracam się. Źle mi z megafonem przy ustach. Wolę funkcję cichego i uważnego obserwatora.
~mentalscream    09.12.2011 @22:56:43
No nie, właśnie nie trzymają! Miałam na myśli, że my nie mamy prawa głosu, oni wszystko załatwiają wbrew nam.
To o naszej 'inteligencji' to ironia? :> Oczywiście, że zdziwiło mnie to. Ale nie ubolewałam jakoś, katastrofy się zdarzają, niektóre podstawione, niektóre nie. Po prostu chcieli nas osłabić, zniszczyć rewolucją. A to akurat było pseudorewolucją. Właściwie myślałam o urazie ogółem, społeczeństwa, bo zapewne ktoś 'ważny' wszystko ustawił. Nie powiem, ta osoba musi być bardzo zorganizowana i inteligentna. Chyba nie zaprzeczysz?
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    09.12.2011 @22:31:18
No właśnie, irytuje mnie to wszystko, ale to od ludzi się zaczyna, politycy to zarodek. Od nich w zasadzie wszystko zależy, sami obserwujemy, że jest coraz gorzej. Siłę mamy, ale nikt jej nie pojmie, bo ludzie nie są dostosowani do niezależności. Przywykli do wzajemnej jedności, w którą spluwają, i tego tu nie rozumiem! Zjednoczeni ku zgorszeniu..
Haha! Niemców akurat na myśli nie miałam. Bardziej wschód, ekchm. Nawet Rosję wzięłam pod uwagę! Myślę, że pokolenia się zmieniają, gdzieś mentalnie jakiś uraz jest pewnie do Polaków, jeśli mowa o tych państwach. I my mamy taki sam uraz, mówi się o tym wszem i wobec.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    09.12.2011 @21:46:02
Może i są jednostki, ale przyznam, że NIGDY nie widziałam kogoś schematowo ubranego na skinheada w wieku załóżmy 40lat. Najwięcej skinów teraz jest w Rosji. Zresztą polecam film 'Rosja88', o skinach tyle się naoglądałam... Oczywiście film polskiej produkcji najgorszy, w ogóle bohater główny wysunął się na pośmiewisko. Powiem szczerze, uważam, że Polska powinna być dla Polaków i tam powinni mieć swoją Wolność, ale nie ma jej przez politykę. Odkąd weszliśmy do UE to jesteśmy zależni, politycy wpierdalają nas w kontakty 'integrując' z innymi państwami... Dobre państwo, to państwo niezależne. Jedynie mogę uśmiechać się do tych słowiańskich krajów, z którymi nasze relacje byłyby ciepłe. W końcu ta sama krew. I nie koronuję się rasizmem, bo przecież jest tyle państw, każde ma swoje terytorium. Rodzimy się bez wyboru, nie wybieramy koloru skóry, miejsca urodzenia.
Zawsze jest kogo, ja ganię ludzi za tępotę, ludzi żyjących w ciemnogrodzie.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    09.12.2011 @16:03:32
Ja mam szablony raczej, które uzupełniam własnym zdaniem.
Prowadziłam rozmowę z ojcem mojej koleżanki. On był punkiem, jednoczył się ze skinami, krzyczał razem z nimi; 'hipisi, umyjcie włosy!', 'brudasy!'. A na koncertach była podziałka 'skini kontra punki'. Teraz jest tylko NIEWYJAŚNIONA nienawiść np. do subkultury metali, hipisów [których chyba jest garstka]. Szczerze, to znam wielu metalowców, lubię ich za własne opinie. Nie mam zamiaru pluć ludziom w twarz bez powodu, czy skopać kogoś,bo ryj mi się nie spodobał. Byłam na koncercie, imprezie antyfaszystowskiej, gdzie 'łyse głowy' razem z punkami krzyczały 'jebać skinów skurwysynów!'. Teraz mam obrzydzenie do takich pseudo, nie wiedzą kim są. Jakiś skin się do mnie przyczepił i to był pierwszy raz, gdy właśnie uniosłam się agresją. Choć jestem anty.
No tak, nie wszystkie zespoły są ślepe, wulgarne. Ale ostatnio dodałam do ulubionych piosenkę Rewizji - naszym kobietom. Dość infantylny tekst, ale uwielbiam brzmienie. I to też stereotyp, że punki to wulgarne, puste świnie. Właściwie przyznam, że 90% jakich znam, to osoby jakie powyżej opisałam. Ale znam jednego oia, który nie pali szlugów, od czasu do czasu wypije, nie jara, unika stosunku z przypadkowymi kobietami.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~edytaswiderska    09.12.2011 @15:34:56
dzięki wielkie
_______
Edyyy
~mentalscream    09.12.2011 @15:23:02
Stereotypowo powinnam Cię nienawidzić za Dżem, blues, peace. Jestem skinhead punkiem. Nie można człowieka poglądów umieścić do jednego worka z jedną ideologią, a jeśli tak, to takich ludzi nazywamy fanatykami. Słucham tylko muzyki wartościowej, choć czasem dość wulgarnej, tak o, dla brzmienia. Taki jest punk, niesymetryczne brzmienie, niechlujne, choć są zespoły, które zbyt równo grają, Włochaty właściwie jest taki pomiędzy. Teksty mają przesłanie, choć nie jestem za anarchią, lecz wierzę w taką miłość, ta muzyka wyzwala. http://www.youtube.com/user/mentalscream to mój kanał na youtube, może znajdziesz coś, co Ci przypadnie, utkwi, zaciekawi.
,,Produkty masowej kultury'', podoba mi się.
Oglądałam ,,Czarny Czwartek'', lubię ten film, ze względu na prawdziwość. Zresztą każdy film o wojnie, zwłaszcza II niesie ze sobą wartości, perspektywy, wiedzę, zobrazowanie rzeczywistości.
Taka lekka dygresja - gdy oglądam jakieś stare festiwale, koncerty i czytam komentarze ludzi typu 'pamiętam, byłem tam, znalazłem siebie - szok!', czy 'kiedyś w podkarpackim razem z..', to mnie ściska. To piękne. Ja tego nigdy nie zaznam chyba. Nie będę na nagranymi pierwszymi kamerami filmach, o jakości z dupy.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    09.12.2011 @14:24:16
Ano tak, przyszłe pokolenia stają się coraz bardziej infantylne, proste. Można to zaobserwować w gimnazjum. Każdy tak samo wygląda, w środku też pewnie ma to samo. Jak się cieszę, że stamtąd wyszłam! Cholernie.
To fakt, Polska ma wspaniałą historię, ludzie młodzi, walczący, buntujący się.. Upadek komunizmu, Wolność. Teraz nie da się o nią walczyć, bo są jakieś stowarzyszenia, FA, a to tylko instytucje. Kiedyś jednostki unosiły się i jednoczyły. Teraz wszystko musi być na papierze, zmuszają ludzi, nakłaniają. Kilkanaście lat temu sami unosili się do walki, a dzisiejsze nakłanianie było tylko wymianą poglądów i analizą ich.
Ha, o tym umierającym pięknie racja, przekonałam się, jak możesz się domyślić po przeczytaniu tego wiersza. I to nawet był umierający stan, umierające emocje, nie tylko coś namacalnego.
Dokładnie! Nie mówię, że czuję się jakaś nieszczęśliwa, czy jak ofiara losu, jednak 'narzekanie' na świat, pejoratywne spojrzenie, to właśnie ja. I uważam to za piękne. Szarość jest piękna. Nietandetna.
O, Twoja nowa poezja jest prawdziwa, podoba mi się! ,,Analogowi Wojownicy'' - złoty strzał normalnie! Skojarzyło mi się z piosenką Włochatego - Złamane obietnice.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    08.12.2011 @22:15:00
I nie ogarnęła Cię nostalgia? Mam na myśli... Po spaleniu tego zeszytu. Przecież tam były wszystkie przeżycia, każda nietrwała linia długopisu, nietrwałe uczucia, ulotne.. Chwile. No i Twoja chaotyczność.
Ja zazwyczaj nie piszę tego, co odczuwam, nie piszę emocjami, wręcz przeciwnie - umysłem. Szukam metafor, znaczeń, uczucia wyznaczam umysłem, empatycznie, w dziwny sposób. Choć mój jedyny wiersz, który pisałam w trwodze i właśnie źródłem były emocje jest ,,Śmierci, zabiłaś'', nie wiem, jak będziesz mieć czas to możesz porównać go do innych, może jakiś kontrast jest wyraźny?
Polska! Z dużej litery! Ja jestem dumna z tego państwa, choć.. to obelga, otępienie, opętanie, plucie na flagę, plucie na siebie nawzajem. Właśnie takie mam spojrzenie, ale to zarazem piękne.. Nie widzisz tego piękna?
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    08.12.2011 @21:52:50
A ja czekam na więcej Twoich słów i chaotyczności, nie pozwalaj mi tkwić w tej nudzie, którą do zarzygania nawiedzam na cudzych profilach.
Aktualnie piszę poezję o Polsce. Jak mi to trudno przychodzi... Polska to jednak biel i czerwień.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
~mentalscream    08.12.2011 @21:16:52
Trzeba urywać się od schematów! To jest, kurwa, poezja! A nie żaden tekst ograniczony. Poeta nie może być ograniczony, tworzy od zera.
Piszesz dość chaotycznie, krótkie wersy. Lubię taką poezję, nie czytaj tych ludzi, oni trzymają się ŚCIŚLE schematów, nie wykraczają poza ramy systemu językowego.
_______
,,Człowiek wolny może się czuć wolnym tylko wśród ludzi wolnych.''
!grzegorz8smy    08.12.2011 @13:00:46
odpisuj rozmówcom na profilach, inaczej nie przeczytają Twojej odpowiedzi..
(to taka techniczna podpowiedź - jak byś miał jakieś pytania, wal do mnie, bądź do innych moderatorów)
Poprzednia strona 1 2 3 4 Następna strona
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt